Jste zde
Home > Zaujalo nás > Kouzlo exteriérových fotografií

Kouzlo exteriérových fotografií

Venkovní fotografie mají jednu velkou výhodu. Díky tomu, že vznikají v místech, kde se malí neposedové cítí skvěle, jsou pohodové a bez zbytečného stresu.
V zásadě je to velmi jednoduché. Pokud máte v rodině někoho, kdo focení nemá rád, řekněte mu, že vyrážíte na piknik, a zbytek nechejte na profesionálech.

Piknikujte,buďte bezstarostní, občas mrkněte po fotografovi, který nenásilně zachytí vaši pohodu během odpočinku. Snímky, které takto vzniknou, jsou přesně tou esencí rodinné pohody, sounáležitosti i lásky, kterou je třeba mít na očích, až vám bude třeba trochu úzko.

Exteriérové fotografie mají zcela jiný náboj ve srovnání s  interiérovými. Děti bývají během takového focení přirozené, dobře spolupracují, odhalí své pravé já, které se fotografům snadno podaří zachytit, což je jeden z důvodů, proč jej i odborníci upřednostňují.

Odborníci se shodují na tom, že je dobré mít fotky, které tvoří někdo jiný. Minimálně z toho důvodu, že na snímcích, které děláte vy, vždy chybí ten, kdo fotky pořizuje a rodina není celá. „Možná si myslíte, že fotografiemi širší rodinu zásobujete poměrně pravidelně, nikdy ale nedosáhnete, během fotografování momentek, takového efektu, který zvládnou profesionálně vyškolení fotografové. Ono to tak nevypadá, ale celému aktu focení předchází poměrně složitá příprava, jako je výběr lokality, dekor okolí, každý detail je několikrát pečlivě překontrolován a ověřen. Tak se vyhnete tomu, že vám do záběru vběhne cizí neposedný pejsek, dítě v okamžiku focení štípne komár, a podobně. Fotografové mají na takové detaily, které laikovi mohou uniknout, vycvičené oko, takže výsledek opravdu stojí za to. Osobně, po mnohaleté zkušenosti, považuji venkovní fotografování za jednu z nejsložitějších disciplín a vždy mám velkou radost, když jsou naši klienti z výsledku nadšení. A ještě větší radost mám, když si domlouvají venkovní sezení v pravidelném intervalu. To je pro mne důkazem, že práci odvádíme opravdu dobře.“ Říká Martin Matějíček z www.fotoprome.cz

Tipy pro vás:

  1. Nebojte se toho, že byste na denním světle vypadala bledá. Rozesmáté sluníčko zkrátka sluší všem
  2. Fotograf vždy vybere v předstihu místo focení, aby bylo pro focení nejvhodnější a co možná nejbohatší na různorodá zákoutí.
  3. Styling oblečení je na vás, přírodními zemitými tóny či jemnými barevnými tóny a jednoduchostí nikdy nic nezkazíte.
  4. Pro své děti mějte raději připravené náhradní oblečení, protože „nehoda, není náhoda“.
  5. Nechte děti, aby si hrály podle svého uvážení. I když to tak nevypadá, fotograf pilně pracuje a dokáže vystihnout přesně ten moment, který stojí za zachycení.
  6. Vy si své odpoledne s dětmi také užijte. Jejich dětství utíká tak rychle. Pamatujte si proto výjimečné okamžiky, věřte, že venkovní focení mezi ně rozhodně bude patřit…
Top