Jste zde
Home > Zaujalo nás > Kde by Johnny Depp byl, nebýt čokolády Rococo?

Kde by Johnny Depp byl, nebýt čokolády Rococo?

Roku 1983 se mladá žena s půvabným jménem Chantal rozhodla následovat své sny a sdílet s ostatními její lásku k pravé čokoládě. Odhodlání změnit způsob jakým je čokoláda na trhu vnímána a prezentována, jí dalo sílu založit firmu Rococo.
Chantal od začátku věděla, že chce vytvořit své vlastní emporium luxusní čokolády. S vizí vytvoření čokoládového ráje, vyzbrojena malou znalostí, ale velkou vášní a přesvědčením, že čokoláda si zaslouží odlišný přístup, poprvé otevřela dveře svého Rococo obchůdku na Kings Road v Chelsea.
Spolu s přáteli z umělecké školy vymalovali strop ve stylu Zrození Venuše od Botticelliho, stěny do barvy cukrové vaty, zavěsili lustr vyrobený z cukru, namontovali pozlacená zrcadla a svícny. Mix stylu 18. století, punku, fantazie a smyslu pro humor omámil milovníky čokolády, kteří byli unaveni dusivou atmosférou klasických regálů v obchodních domech. Rozkošný krámek Rococo na tomto místě najdete dodnes. „ Je to místo, které byste ani Vy, neměli vynechat při návštěvě Londýna. Obchod voní čokoládou již z dálky a hned při vstupu Vás oslní i záplava barev čokoládových obalů.

Neskutečně milá obsluha ochotně poradí, která z tabulek je právě ta Vaše a ochutnat můžete i čerstvé čokoládové pralinky v nepřeberném množství příchutí, které paní Chantal obměňuje i podle sezóny, ochutnat tak můžete například i chřestovou nebo fialkovou pralinku. Čokoládový obchod má ve vnitrobloku nádhernou zahrádku, kde si vychutnáte šálek horké čokolády pod vzrostlými stromy a modrou oblohou, celkový dojem ještě umocňuje podlaha seskládaná z dlaždic s marockými vzory, které krásně korespondují s pestrobarevnými Rococo čokoládovými tabulkami. Pro milovníky čokolády hotový ráj!“ , říká čokoládový specialista Sárka Robinson Pomahačová z firmy cokolada.cz, která jako jediná dováží čokoládu Rococo na český trh.
Věhlas exkluzivních čokolád se nesl na míle daleko a jedním z prvních hostů byla také Joanne Harris.

Tvrdí se, že Rococo a příběh Chantal jí byl velikou inspirací pro knihu „Chocolat“ která byla později zfilmována v hlavní roli s Juliette Binoche a Johnnym Deppem.


Více než tři desetiletí, čtyři obchody a pět knih později (všechny pojednávající o radostech z luxusní čokolády) je Chantal stále průkopníkem hnutí za skutečnou čokoládu a zároveň velikou inspirací. Za vše mluví nemálo ocenění od věhlasných akademií: Ocenění od Academy of Chocolate za „Changing the Way People Think About Chocolate“; uznání Wall Street Journal jako zakladatele „New British School of Chocolate“. V roce 2014 byla dokonce oceněna britskou královnou „za služby čokoládě“ díky své dlouhé a průkopnické kariéře.
Tabulky čokolády Rococo nejen omámí vaše chuťové buňky, design obalů jsou bez nadsázky uměleckým dílem. Ve spolupráci s Roaldem Dahlem, známým britským romanopiscem a scénaristou, naleznete na
tabulkách také jeho ilustrace. Dahl je zároveň autorem dětské knihy Karlík a továrna na čokoládu, v jejíž filmové verzi hlavní postavu majitele čokoládovny ztvárnil již zmiňovaný Johnny Depp.

Top